Przejdź do treści

Szukaj

Logowanie

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: > Strona główna>Aktualności

Wydruk, pdf

Podziękowania za udział w konferencji

Data dodania: 2014-06-16 12:01:48

W imieniu Zarządu Fundacji Gospodarczej oraz zespołu realizującego projekt serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i przybyłym gościom za udział w konferencji upowszechniającej pn. „AKTYWIZACJA OSÓB DOJRZAŁYCH W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ – MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTANIA WYNIKÓW PROJEKTU „DOJRZAŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – INNOWACYJNY MODEL PREINKUBACJI PRZEDSIĘBIORCZEJ OSÓB 50+” 

W trakcie wydarzenia o skutecznych metodach rozwijania przedsiębiorczości opowiedziała Pani Elżbieta Wojcieszke, pełniąca w projekcie rolę eksperta.  O działaniach służących zwiększeniu aktywności zawodowej osób w wieku 50+, zarówno tych realizowanych jak i planowanych powiedziała Pani Czesława Ostrowska z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Radca generalny i Krajowy Koordynator Programu Solidarność pokoleń. Z kolei o  wyzwaniach i dobrych praktykach doradztwa całożyciowego dedykowanego osobom dojrzałym  mówiła Pani dr Anna Hildebrandt – Samodzielny Pracownik Naukowo-Badawczy – IBnGR.

Dodatkowym punktem była dyskusja moderowana przez Pana Wiktora Wołoszko, w trakcie której uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami z okresu realizacji projektu. Wskazali na konkretne rozwiązania, które stanowiły dla nich kluczową wartość w procesie aktywizacji zawodowej (ku zakładaniu własnej działalności gospodarczej lub znalezieniu pracy na etacie), a także podali konkretne potrzeby, które należy zrealizować, aby zwiększyć ich szanse na dalsze powodzenie na rynku pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami prelegentów:

Skuteczne metody rozwijania postaw przedsiębiorczych wśród niepracujących osób dojrzałych, Elżbieta Wojciszke

Aktywizacja osób dojrzałych -  Rządowy Program Solidarność pokoleń. Działania dla zwiększenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+, Czesława Ostrowska

Wyzwania i dobre praktyki doradztwa całożyciowego dedykowanego osobom dojrzałym, dr Anna Hildebrandt

Przeczytaj treść ponownie