Przejdź do treści

Szukaj

Logowanie

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: > Strona główna>Aktualności

Wydruk, pdf

Wyniki konkursu Regaty Rozwoju: Liderzy Innowacji i Współpracy Ponadnarodowej PO KL 2007 – 2013

Data dodania: 2014-07-15 06:06:24

Z wielką przyjemnością informujemy, że realizowany przez Fundację Gospodarczą wraz z Partnerami tj. Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni i Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową, projekt: „Dojrzała przedsiębiorczość – innowacyjny model preinkubacji przedsiębiorczej osób 50+” zajął 1 miejsce w prestiżowym konkursie organizowanym przez Centrum Projektów Europejskich – Krajową Instytucję Wspomagającą „Regaty Rozwoju: Liderzy Innowacji i Współpracy Ponadnarodowej PO KL 2007 – 2013” II edycja – 2014 i otrzymał tytuł laureata w kategorii: Liderzy innowacji POKL.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i jeszcze większa motywacja do wytężonej pracy i podejmowania kolejnych inicjatyw służących pobudzaniu przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej i społecznej różnych grup beneficjentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, z którymi mieliśmy przyjemność spotkać się przy realizacji naszego projektu.

W pierwszej kolejności dziękujemy Uczestnikom projektu – niepracującym osobom 50+ z województwa pomorskiego, którym naprawdę „chciało się chcieć”. Mimo że proces preinkubacji przedsiębiorczej był dość złożony, wymagał dużego zaangażowania, samodyscypliny i poświęcenia cennego czasu na naukę i spotkania z doradcami, to prawie wszyscy uczestnicy związali się z nami na przeszło pół roku i konsekwentnie testowali innowacyjne narzędzie. Dodatkowo chętnie dzielili się Państwo z nami swoimi uwagami, cierpliwie wypełniając ogromną liczbę ankiet oraz uczestnicząc w wywiadach i panelach. To Państwu w głównej mierze zawdzięczamy ostateczny kształt Modelu preinkubacji przedsiębiorczej osób 50+.

Udział w naszym projekcie obudził w wielu osobach ducha przedsiębiorczości, czego dowodem jest podjęcie zatrudnienia (w tym samozatrudnienia) przez ponad połowę uczestników projektu. Państwa aktywność zawodowa jest dla nas największą satysfakcją i dowodem na to, że warto angażować się w działanie.

Dziękujemy również wszystkim osobom współpracującym przy realizacji projektu. Państwa zaangażowanie, wsparcie merytoryczne i duża odpowiedzialność przy realizacji zadań wpłynęła na wysoką jakość naszego projektu i sukcesy zawodowe jego uczestników.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania będą wykorzystywane przez doradców zawodowych, trenerów biznesu, coachów kariery i inne osoby do realizacji wsparcia dla osób dojrzałych w procesie preinkubacji przedsiębiorczej i pozytywnie wpłyną na poprawę sytuacji tych osób na rynku pracy.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Modelem preinkubacji przedsiębiorczej, który jest dostępny na stronie internetowej projektu: www.dojrzalaprzedsiebiorczsc.pl w zakładce: Produkt finalny

 

 

 

Przeczytaj treść ponownie