Pliki do pobrania


Na tej stronie znajdziesz odnośniki do zaufanych stron zawierających formularze wymagane do założenia działalności gospodarczej

Druk rejestracyjny CEiDG-1

Podstawowy druk, służący do rejestracji działalności gospodarczej;

Tu znajduje się aktualny druk rejestracyjny CEiDG-1 do pobrania oraz instrukcja jego wypełniania; dodatkowo też na tej stronie zbiór informacji o działalności gospodarczej;


www.epuap.pl – Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, na której można stworzyć „profil zaufany”, który po potwierdzeniu (najczęściej w Urzędzie Skarbowym) funkcjonuje przez rok czasu na zasadzie podpisu elektronicznego. Usługa jest bezpłatna.
Jeżeli posiadamy „profil zaufany” lub też podpis elektroniczny, to także poprzez tę stronę można samodzielnie wypełnić druk CEiDG-1 w formie elektronicznej.

Kody PKD
Strona Centralnej Ewidencji I Informacji o Działalności Gospodarczej zawiera wyszukiwarkę, w której, po wpisaniu haseł związanych z zakresem prowadzonej działalności wyświetlą się kody PKD, które odnoszą się do danego pojęcia. Należy przejrzeć wskazane propozycje i wybrać, te które opisują interesujący nas obszar realizowanych działań biznesowych.
Pełen zestaw kodów PKD można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

Druki do rejestracji w ZUS
www.zus.pl – strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na której znaleźć można druki niezbędne wypełnienia i złożenia w ZUS (ZUS ZUA) w momencie rejestracji działalności gospodarczej. Znajduje się tam także zbiór aktualnych informacji na temat obowiązujących przepisów ZUS.

Druki do rejestracji w Urzędzie Skarbowym
Na tej stronie dostępne są wszystkie druki podatkowe, także druk do rejestracji jako podatnika VAT, czyli druk VAT-7 (opłata rejestracyjna – 170 zł).

Zbiór informacji dotyczących działalności gospodarczej
www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl strona Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, na której znajduje się całościowy i kompletny zbiór informacji dotyczących zakładania działalności gospodarczej z bezpośrednim dojściem do linków przekierowujących na przydatne przy rejestracji i prowadzeniu działalności gospodarczej strony.